• Stáhněte si vizitku do mobilu.
    Martin Juroška
    +420 773 170 369
    maser@sakura-massage.cz
   • Tisk

    Baňkování a Gua-Sha    Baňkování, (baňková masáž, nebo také vakuoterapie)


    Baňkování je stará masážní a léčebná technika, jejíž kořeny nepocházejí pouze z oblasti staré Číny, jak se mnoho lidí domnívá, ale i z oblastí starověkého Egypta a Řecka. V Indii se baňkovalo pomocí bambusových rourek a staří Germáni prý používali kravské rohy. O léčebném využití baněk se zmiňovali také antičtí lékaři Galénos a Hippokrates. Stejně jako existuje více druhů baňkování, tak existuje i více druhů baněk - skleněné (ohňové), silikonové a vakuové (plastové). Všechny však pracují na stejném principu - podtlaku.

    Jak vlastně baňkování probíhá? Nejprve je třeba ošetřovanou oblast potřít olejem (nebo alternativním přípravkem) a promasírovat prsty. Olej je důležitý z několika důvodů - snižuje tření při masírování, zvyšuje přilnavost baňky a umožňuje snazší pohyb baňky po těle. Poté se na kritická místa na těle (například svalové zatvrdliny, místa s napětím atd.) přikládají baňky a dle druhu terapie požadovaného účinku se buď nechají určitou dobu působit na jednom místě, nebo se s nimi pohybuje. Po baňkování opět probíhá promasírování prsty.

    Jak působí baňkování na člověka a proč funguje? V baňce se po přiložení na tělo vytvoří podtlak, který způsobí její přisátí, čímž v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a tím i okysličení dané oblasti.


    Baňkování tedy:
    • prokrví dané místo, zlepší krevní a lymfatický oběh
    • místně uvolňuje svalovou ztuhlost, odstraňuje bolest
    • příznivě působí proti celulitidě
    • nabudí imunitní systém, urychlí látkovou výměnu ve svalech

    Nenechte se mýlit zázračnými formulemi o všeschopnosti baněk (vyléčení, detoxikace, odstranění celulitidy atd. - tyto věci je třeba brát s jistou nadsázkou), baňky jsou však velmi vhodné jako podpůrná alternativa ke všem výše uvedeným problémům a závisí jen na vás, kdy začnete.

    Dlouhodobý podtlak má za následek popraskání jemných vlásečnic, a tím i vzniku malý krevních výronů zřetelných jako podlitina. Tyto podlitiny se během několika dnů vstřebávají (rychlost vstřebávání je individuální, s častějším opakováním aplikace se zkracuje). Doporučuje se do vymizení nevystavovat pokožku přímému slunci, nebo působení v soláriu zvláště při použití třezalkového oleje, který ve spojení s citlivou pokožkou je citlivý na světlo.

    Baňkování je velmi vhodné jako doplněk klasické másáže, v této kombinaci dosahuje nejlepších výsledků v oblasti uvolnění svalstva a odstranění potíží. Uvádí se, že je i vhodnou alternativou při odstraňování problému tzv. "tenisového lokte".    Gua-Sha masáž


    Gua-Sha masáž je bezbolestná a zdraví prospívající forma léčení, která ovšem na těle pacienta zanechá rozsáhlé modřiny. Tolik tedy z recenze o stejnojmenném čínském filmu.

    Co vlastně Gua-Sha je? V překladu znamená "gua" pohyb jedním směrem, škrábání a "sha" znamená špatné, dohromady tedy "seškrábat všechno špatné". Při masáži se používá destička vyrobena z nefritu nebo z buvolího rohu. Masáž se provádí touto destičkou po naolejovaných částech těla. Během masáže se zlepšují výměnné procesy v kůži a svalech. Gua-Sha tedy prokrvuje a prohřívá pokožku. Gua-Sha uvolňuje bloky a ztuhlé svaly. Používá se hlavně na šíji a ramenech. Účinek je podobný baňkování, ale lze jí použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží, šíje a chodidel. Po tomto druhu masáže mohou zůstávat růžové, červené pruhy či petechie (červené tečky).    Obecně o baňkování Gua-Sha masáži


    Pro koho baňky a Gua-Sha není vhodná? Krom obecných zásad, kdy se masáže nedoporučují, není baňkování a Gua-Sha vhodná pro každého - má svá specifika a kontraindikace. Je kontraindikována při plicním, krevním (špatná srážlivost, hemofilie, trombózy) nebo kožním onemocnění (třeba i při popálení kůže), při otevřených ránách, gangréně, křečových žílách (v místě výskytu). Baňkovou masáž a masáž Gua-Sha rovněž nepodstupujte, trpíte-li poruchami srdečního rytmu, jste-li hodně vyčerpaní, při vysokém tlaku nebo v těhotenství.

    Stejně jako baňkování je i Gua-Sha vhodným doplňkem ke klasickým masážím. Chcete-li ovšem druhý den jít na ples v šatech, nebo třeba na pláž v plavkách, zvažte prosím tento typ masáže v jiném termínu.
  •  
 • Komerční odkazy

 • blank
 • blank
 • blank

Google+

Other Links


MASÁŽE V OPAVĚ

Sakura

Sakura, Opava, masáže, zábaly, reflexologie, Trigger points, Dornova metoda, Breussova masáž, lávové kameny, Hot stones,Baňkování, Gua Sha, Kinesiotaping, Tejpy
Sakura-Massage: masážní salon v Opavě - Víc než masáž...
Martin Juroška
maser@sakura-massage.cz
Phone: +420 773 170 369
Address:74601 Opava, Provaznická 284/2
Dárkové poukazy Juroška Martin, Opava masáže, Masáže v Opavě. masáže sakura masaze v opave masaz opava masáže v Opavě masáž Opava masáže v opavě profesionální masáž kvalitní masáž Dárkové poukazy svatý valentýn Svátek svatého Valentýna valentin recenze sakura opava Opavský deník Opavský deník Opavský deník Opavský deník Opavský deník Opavský deník masáž opava kvalitní masáže v Opavě kvalitní masáž opava masáže Opava levně levné masáže v opavě masáže v centru opavy kvalitní masáž Opava trigger points spoušťové body spoustove body strečínk v masérské praxi protahování reference sakura opava